Gündem

AK Parti’de ByLock Depremi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ üyelerinin kendi aralarında kullandıkları mesajlaşma ağı ByLock da ortaya çıkmış ve programı kullanan kişiler tespit edilmeye çalışılmıştı. FETÖ üyesi yazılım ekibi tarafından geliştirilen uygulamaya sadece terör örgütü üyeleri giriş yapabiliyordu. Hatta örgüt üyelerinden çıkan 1 dolarların üzerindeki seri numaraların da uygulamanın şifresi olduğu gündeme gelmişti.

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından çözülen programı kullananlar arasında Aydınlık Gazetesi’ne göre 80 civarında AK Partili milletvekilleri ve bakanlar yer alıyor. Uygulamayı kullanan bu isimlerin eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın isimler olduğu iddia ediliyor. Yine Aydınlık’ın iddiasına göre programı kullanan bu isimler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunuldu.

AK Parti içerisinde eski ve yeni milletvekilleri ile bakanların kullandığı iddia edilen bu program da olan kişilerin tam anlamıyla çözülmesi örgütün büyük bölümünün çökertileceği anlamına geliyor. Aynı zamanda siyasi kanadın da çözülmesi için bu isimlerin tespit edilmesi büyük önem taşıyor.

İddianın doğruluğunu önümüzdeki günlerde AK Parti içinde yaşanacak gelişmelere ve tasfiyelere bakarak da anlayabiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı