Gündem

5G Teknolojileri Yerli Olarak Çıkıyor

Argela ve Türk Telekom ortaklığı sonucu ortaya çıkan 5G ve 5G teknolojilerini etkinleştiren çözümler milli kaynaklarla geliştirilerek karşımıza çıkıyor. Ortaklaşa geliştirilen, gelecekte kullanılacak olan telekomünikasyon teknolojilerinin MWC 2017 yılında tanıtılması bekleniyor. 5g kullanan ülkeler arasına kısa sürede girmeye hazırlanıyoruz. Dünyada en büyük mobil teknolojiler etkinliği olan Mobil Dünya Kongresi bu sene The Next Element olarak İspanya’nın Barselona da 27 Şubat-02 Mart 2017 arasında 12. kez olarak  gerçekleşecek.

Geliştiren Firmanın Diğer Projeleri

Ülkemizin lider eğlence ve iletişim teknoloji şirketi olan Türk Telekom 5G teknolojileri konusunda bulunan iddiasını bu yıl Mobil Dünya Kongresi’ne taşıyacaktır. Düzenlenen en büyük mobil teknoloji etkinliklerinde de 5g telefonları etkinleştiren çalışmalar yapılacak ve çözümler sunulacaktır. Çalışmaların sonuçları tüm dünyaya tanıtılacaktır. Telefonların son teknolojiye uygun olarak tasarlandığı belirtilmektedir.

 

Neden 5G Teknolojisi

Geçen haftalarda ülkemizin ilk 5G Mükemmeliyet Merkezi’ni açan Argela 1. Hall’de bulunan 1C20 numaralı standında ProgNet başlığı altında topladığı ProgRAN, Ağ İşlev Sanallaştırma, Yazılım Tanımlı Ağlarla mobil ve sabit ağların ortak kullanımını sağlayan Bonding çözümlerini de sergileyecektir.

 

Yeni Teknolojilerin Uyumu

Argela ayrıca geliştirdiği teknolojilerin kısa versiyonlarını da dünya telekomünikasyon sektörünün profesyonelleri ile buluşturmayı planlıyor. 5G hangi ülkelerde kullanılıyor diyenler için kısa bir zamanda ülkemizde kullanılacağını belirtelim. Mobil Dünya Kongresi kapsamında Argela ve Türk Telekom küresel mobil dünyanın da kalbi sayılan gerçekleştirilen GLOMO 2017 Ödülleri’nde de üç proje ile birincilik için dünya devleri ile yarışmaya hazırlanıyor.

 

Dünyayla Eş Zamanlı 5G Teknolojisi

Ülkemizin 5G teknolojisini dünyayla eş zamanlı olarak uygulama, geliştirme, bu teknolojileri yurt dışına ihraç etme hedefini de taşıyan Argela MWC 2017 kapsamında Küresel Mobil Ödülleri alanında küresel teknoloji devleri ile yarışacak. GLOMO 2017 ödülleri esnasında ProgRAN çözümü ile 4G teknolojilerinin 5G internet alanına evrimleşmesine üstün katkıda da bulunmaktadır. En iyi şirketler arasına da girmektedir.

 

Son Tasarım Projeler

Türk Telekom firması tarafından oluşturulan Engelsiz Mesaj Servisi de erişilebilirlik ve kapsayıcılık için en iyi mobil kullanımı kategorisinde de ödül almak üzere yarışacak. Engelsiz mesaj servisi ile konuşma ve işitme engelli bireyler özel ve kamu sektöründen aldıkları hizmetlere SMS ile de erişebilecek ve sorunlarını sabit, mobil telefonlardan tek mesajla çözebilecek. Bu sayede de günlük yaşama daha aktif katılma ve engelleri hissetmeden dahil olma keyfini de tadabilecekler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı