Guncel

İkizdere’de gösteri ve yürüyüş yasakları 15 gün daha uzatıldı

Rize'nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi'nde yapılmak istenilen taş ocağına karşı yöre halkının tepkileri sürerken Rize Valiliği, 15 Mayıs'ta salgın kısıtlamalarını da gerekçe göstererek aldığı 15 gün süreli gösteri, yürüyüş ve basın açıklamasını yasaklarını uzattı.

Cengiz İnşaat tarafından İşkencedere Vadisi’ne yapılacak olan taş ocağı için günlerdir mücadele eden köylülerin basın açıklaması, çadır kurması, gösteri ve yürüyüş yapması 15 Mayıs’ta alınan Valilik kararıyla 15 gün süreyle yasaklanmıştı. Yasağın bitimine saatler kala Rize Valiliği ikinci bir karar alarak, sürenin 15 gün daha uzatıldığını açıkladı.

“FARKLI KESİMLERDEN KATILIM OLUYOR”

Rize Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz İkizdere ilçesi sınırları dahilinde bir süredir; çeşitli sivil toplum örgütleri, siyasi parti mensupları ve bazı vatandaşlarımız tarafından, İyidere İlçesinde projesi tamamlanan İyidere Lojistik Merkezi sahasına deniz dolgu malzemesi temini maksadıyla, İkizdere-Cevizlik ve Gürdere Köyleri sınırları içerisinde bulunan sahada yapılan taş ocağı çalışmasına yönelik protesto eylemleri icra edilmekte, eylemler halihazırda devam etmekte ve toplumun farklı kesimlerinden kişilerce katılımlar olduğu gözlemlenmektedir” denildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı