Binalarımızda Çatı Tamiratı Neden Gereklidir?
32 okunma

Binalarımızda Çatı Tamiratı Neden Gereklidir?

ABONE OL
26 Kasım 2023 14:08
Binalarımızda Çatı Tamiratı Neden Gereklidir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çatılar binaların sağlam durabilmesi adına oldukça önemlidir. Bir binanın sağlam temeller üzerine atılması ve kaliteli malzemeler seçilmesi kadar binanın çatısının yapımı da büyük rol oynar. Çünkü çatılar bizleri dış etkenlere karşı korurlar. Örneğin kış aylarında yağmur veya kar gibi etkenlerin binalarımıza girmesine engel olurlar. Yine bununla birlikte gürültünün dışarıdan bizlere ulaşmasına engel olur, kış aylarında ısı yalıtımı sayesinde yaktığımız enerjinin boşa gitmesine engel olurlar. Peki binalarımızda çatı izolasyonu veya çatı tamiratı yapmak neden gereklidir?

  • Binaların çatıları da her malzeme gibi zamanla yıpranır ve aşınır. Düzenli aralıklarla çatısı onarılmayan binalarda su sızıntıları meydana gelebilir. Bu durum hem psikolojik anlamda hem de insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Çünkü içeriye damlayan sular binalarda tahribata neden olur ve rutubet getirir.
  • Çatı yalıtımı sayesinde özellikle kış aylarında doğal gazdan elde ettiğimiz ısının dışarı gitmesi engellenir. Çatılar ısının dışarıya kaçabildiği alanlardandır. O halde enerji tasarrufu edebilmek için düzenli aralıklarla çatı tamirinin yapılması şarttır.
  • Yine İstanbul bilindiği üzere orada yaşayan insanları yoğun bir gürültüye maruz bırakır. Özellikle trafiğin ve endüstrinin yoğun olduğu şehirlerde gürültü önemli problemlerden birisidir. Çatı yalıtımı ve bina izolasyonu sayesinde gürültülerin ev ortamınıza ulaşması engellenebilir.

Çatı Teknik Firması

Çatı Teknik uzun yıllardır İstanbul ve çevre illerde önemli işlere imzasını atan firmalardan birisidir. İnşaat ve çatı alanında yapmış olduğu işler en büyük referansı olup kaliteli işler yapmaya devam etmek istemektir. Bu alanda işini severek yapan ve çatıları özenli bir şekilde tamir eden firma aynı zamanda uygun fiyatlar da sağlayabiliyor. Sizlerde binalarınızda yaşadığınız problemler hakkında detaylı bilgi alabilmek için aşağıda paylaşacağımız linki kullanabilirsiniz.

Çatı Teknik İletişim Bilgileri

Sizlerde fabrikanızda veya binanızda su sızıntısı, gürültü veya ısıl verimlilik gibi konularda sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. O hâlde binanızın çatısını onarmanın vakti gelmiştir. Binaların çatılarında meydana gelen bozulmaların vakit kaybetmeden ortadan kaldırılması gerekir. Her türlü çatı izolasyonu ve tamiratı için https://www.catiteknik.com/ web sitesinden iletişime geçebilir ve aklınıza takılan soruları teknik ekibe yöneltebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

bonus veren siteler betboo