Gündem

Hastalık Değil Korku

İçinde bulunduğumuz toplumun bir takım değerleri yanlış ya da abartılı bir şekilde gelecek kuşaklara aktarıldığında bir takım davranış bozuklukları ortaya çıkıyor. Vajinismus olarak adlandırılan, halk arasında “ilk gece korkusu” diye bilinen bu davranış bozukluğunun temelinde de kültürel bazı değerlerin baskı ve şiddetle aktarılması yatıyor.

Vajinismus nedir diye soracak olursak; kadınlarda gerek bekâretini kaybetme korkusu, gerek canının acıyacağı endişesi, gerekse bilinçaltında yatan “ kendimi korumalıyım” düşüncesiyle cinsel ilişkiden kaçınma ve ya ilişkiyi başaramama durumu olarak tanımlanabilir

Vajinismusun Tedavisi

Fiziksel bir hastalıktan ziyade psikolojik bir çıkmaz olan vajinismus tedavisi sabır ve zaman isteyen bir durum. Özellikle de eşler arasında anlayış ve sabrın çokça gerektiği tedavi süreci biraz da yıpratıcı olabiliyor.

Vajinismus tedavisi Ankara da birçok teknik ve yöntemlerle başarıyla uygulanıyor. Vajinismus.online sitesinin de bilgilendirdiği bir çok insan bu sıkıntıdan kurtulmak için tedaviye başlıyor.

Kesinlikle bir uzman ile gerek ilaç gerek konuşma terapisi gerekse psikolojik bir takım yöntemlerin kullanılarak uygulandığı tedavi büyük oranda başarılı oluyor.

https://www.vajinismus.online/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı